Wydarzenia
 
Maksymalizuj
Minimalizuj

Targi, wystawy

Wykaz
Opis

XXII Giełda Wynalazków Nagrodzonych na Światowych Wystawach Wynalazczości w roku 2014
17-18 lutego 2015 r., Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie

 

XXII Giełda Wynalazków Nagrodzonych na Światowych Wystawach Wynalazczości w roku 2014

 

W dniach 17-18 lutego br. w Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie odbędzie się XXII Giełda Wynalazków Nagrodzonych na Światowych Wystawach Wynalazczości w roku 2014.

Centrum Nauki Kopernik jest jednym z największych centrów nauki w Europie. Ekspozycja zgromadzona na kilku tysiącach metrów kwadratowych podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. W tym miejscu, w ramach Giełdy co roku są prezentowane polskie wynalazki, które promowano na międzynarodowych wystawach wynalazczości w roku ubiegłym i które zostały szczególnie docenione, zdobywając nagrody i wyróżnienia.  

XXII Giełdę Polskich Wynalazków zainauguruje wręczenie dyplomów i statuetek autorom rozwiązań. W uroczystości biorą udział laureaci targów wynalazczości, przedstawiciele Ministerstwa Nauki, Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego RP i innych instytucji promujących lub wspomagających rozwój wynalazczości w Polsce, w tym prasa, radio i telewizja.

Celem przedsięwzięcia jest promocja w kraju polskich rozwiązań i innowacji wyróżnionych na prestiżowych wystawach na arenie międzynarodowej.

18 lutego 2015 (środa) w godz. 10:00-17:00  w ramach dnia otwartego dla zwiedzających na I piętrze części konferencyjnej CN Kopernik nagrodzone wynalazki będą prezentowane szerszej publiczności.

Na stoisku CIOP-PIB prezentowane będą:

  1. Kamizelka o właściwościach termoregulacyjnych z materiałami przemiany fazowej – złoty medal z wyróżnieniem targów Brussels Innova 2014

 

  1. Rękawice bazaltowe chroniące przed czynnikami termicznymi i mechanicznymi - srebrny medal Targów Brussels Innova 2014

 

  1. Detektory zadziałania dla sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości – srebrny medal targów Concours Lépine 2014

 

  1. Półmaska biodegradowalna do ochrony układu oddechowego przed czynnikami biologicznymi – brązowy medal targów Concours Lépine 2014