Wydarzenia
 
Maksymalizuj
Minimalizuj

Targi, wystawy

Wykaz
Opis

XV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2022 oraz Giełda Top Wynalazków Nagrodzonych na Światowych Targach Wynalazczości w Roku 2021
11-12 maja 2022 r., Katowice

 

Podczas 15. edycji Międzynarodowych Targów INTARG, które odbędą się w katowickim Spodku w dniach 11-12 maja br. międzynarodowi wystawcy zaprezentują  innowacje w ramach przedsięwzięcia wystawienniczego oraz towarzyszącego mu konkursu wynalazków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB zaprasza odwiedzających na stoisko nr A44 zlokalizowane na antresoli Spodka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentowane będą 2 rozwiązania opracowane w Instytucie:

  • Rękawica do zastosowań zawodowych z aktywnym systemem ogrzewania - rozwiązanie opracowane w ramach projektu 'ColdPro' – Plakat Cold Pro.pdf

 

 

 

Rozwiązanie nr 2 zostało zgłoszone do konkursu wynalazków towarzyszącego targom. Innowacją jest wykorzystanie materiałów polimerowych o właściwościach samonaprawiających w obuwiu ochronnym, co wydłuży czas jego użytkowania i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pracy. W przypadku mikrouszkodzenia, mikrokapsułka rozpada się, uwalniając substancję regenerującą, która w wyniku polimeryzacji zamyka pęknięcie.

Natomiast rozwiązanie w postaci Rękawicy do zastosowań zawodowych z aktywnym systemem ogrzewania zostało nagrodzone Srebrnym Medalem ubiegłej edycji targów  INTARG 2021, które odbywały się w formule online.  Wyrób ten zapewnia skuteczną ochronę rąk w zimnym środowisku i dotyczy pracowników wielu branż. Konstrukcja tradycyjnych rękawic ciepłochronnych składa się z wielu warstw materiałów, co powoduje, że są one mało wygodne i mogą zmniejszać sprawność manualną użytkownika. Dlatego opracowano chroniące przed zimnem ogrzewane rękawice o zmodyfikowanej konstrukcji, w których zastosowano nowoczesne materiały tekstylne i moduł pozwalający na użycie pasywnych źródeł ciepła w postaci ogrzewaczy mineralnych.

 

Dodatkowym elementem targów jest Giełda Top Wynalazków, które zostały nagrodzone na międzynarodowych targach wynalazczości w roku ubiegłym.

 Instytut przedstawi na niej  wyróżnione międzynarodowymi medalami rozwiązania:

  1. Półmaska do ochrony przed smogiem
  2. Aplikacja mobilna Size4Face wspomagająca prawidłowe dopasowanie półmasek do wymiarów twarzy użytkownika

W dniach 11-12 maja br. dla zwiedzających stoiska wstęp na teren targów jest bezpłatny. Organizatorzy serdecznie zapraszają w godzinach 10:00 -17.00.