Wydarzenia
 
Przywróć
Minimalizuj

Wydarzenia inne

Wykaz
Opis

V EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNO-FILMOWEGO „O!ZNAKI PRACY” 2021
Finał Konkursu - 15 listopada 2021

 

V EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNO-FILMOWEGO

„O!ZNAKI PRACY” 2021

FINAŁ konkursu

 

 

 

 

Wystartowała V edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego i filmowego „O!ZNAKI PRACY”! Nabór prac ruszył 1 września 2021 r. - do dnia 3 października 2021. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Konkurs jest organizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy w ramach działań na rzecz wykorzystywania różnorodnych form artystycznego przekazu w upowszechnianiu problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy i nauki. Jego celem jest inspirowanie dyskusji na temat współczesnych wyzwań związanych z pracą, sondaż wyobrażeń na temat współczesnego rozumienia bezpieczeństwa pracy, budowanie świadomości współczesnych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa pracy oraz sposobów przeciwdziałania.

Poprzednie cztery edycje konkursu, przeprowadzone w latach 2017-2020 spotkały się z ogromnym zainteresowaniem fotografów i filmowców. Kolekcja nadesłanych na konkurs zdjęć oraz filmów stworzyła unikalny obraz człowieka w pracy w XXI wieku.

Tematyka

Podobnie jak w ramach poprzednich edycji, tematem tegorocznego konkursu O!ZNAKI PRACY 2021 jest praca. W tym roku szczególnie zachęcamy do podjęcia tematu innowacji w profesjach z tradycjami, poddania analizie pozornie antytetycznego zestawienia „stary zawód - nowa rzeczywistość”. Tej tematyce bowiem będzie dedykowana nagroda specjalna im. Sztucznej Inteligencji (AI).

 

Harmonogram

 

  • 1 września 2021 r. – rozpoczęcie rejestracji uczestników konkursu na stronie internetowej konkursu i przesyłania prac na konkurs;
  • 3 października  2021 r. – ostateczny termin rejestracji uczestników konkursu na stronie internetowej konkursu i przesyłania prac na konkurs;
  • 4-6 października 2021 r. – preselekcja
  • 16-19 października 2021 r. – I etap oceny prac konkursowych;
  • 23 października - 26 października 2021 r. – II etap oceny prac konkursowych;
  • 15 listopada 2021- FINAŁ Konkursu - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

 

Nabór prac w terminie 01.09-03.10.2021 r. poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej konkursu (dostępna pod adresem: http://oznakipracy.ciop.pl) Zapraszamy do udziału!

Pobierz plakat


Zachęcamy do śledzenia profilu Instagram konkursu

 

Dodatkowe informacje na temat konkursu:

Agnieszka Szczygielska
Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
tel. 0-22 623 36 86, e-mail: agasz@ciop.pl

Magdalena Olszowy
Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

tel. 0-22 623 37 26, e-mail: maols@ciop.pl