Wydarzenia
 
Maksymalizuj
Minimalizuj

Wydarzenia inne

Wykaz
Opis

Piknik Edukacyjny - "Budować bezpiecznie"
22 maja 2004 r. IŁAWA

W dniu 22 maja 2004 r. w IŁAWIE odbył się  Piknik Edukacyjny pod hasłem "Budować bezpiecznie"   (relacja fotograficzna)

Miejsce Spotkania: Amfiteatr Miejski - Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Niepodległości 13. Otwarcie Pikniku: godz. 11.00,  Program


 • Gospodarze:        Burmistrz Miasta Iława
                              Starosta Powiatu Iławskiego
 • Organizatorzy:    Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy
                              Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o.
                              Państwowa Inspekcja Pracy
 • Patronat:             Ministerstwo Gospodarki i Pracy
                              Główny Inspektor Pracy
 • Patronat medialny:   Gazeta Iławska
                                    TV3 Olsztyn


Ideą zorganizowania Pikniku Edukacyjnego w Iławie było dotarcie z informacjami i działaniami promujacymi bezpieczeństwo pracy do szerokiego grona pracowników firm budowlanych, zwłaszcza małych i średnich. Tego typu przedsiębiorstwa dominują w regionie warmińsko-mazurskim. Jest to także region, który zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem liczby wypadków.
W Pikniku wzięli udział pracodawcy i pracownicy z firm budowlanych, którzy zostali zaproszeni przez organizatorów do udziału w imprezie, m.in. podczas konferencji dotyczącej prawa budowlanego, która odbyła się w kwietniu br., w siedzibie starostwa w Iławie. Uczestnikami Pikniku byli także mieszkańcy Iławy.
W programie merytorycznym Pikniku przewidziano m.in.: prezentację środków ochrony indywidualnej, pokazy bezpiecznej pracy, pomiary czynników niebezpiecznych, projekcję filmów na temat bezpieczeństwa pracy, wystawę plakatów i wydawnictw, udzielanie porad i konsultacji przez pracowników Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego (CIOP-PIB) i Państwowej Inspekcji Pracy, konkursy dla pracowników firm budowlanych oraz konkursy rysunkowe dla dzieci.

Piknik był poprzedzony ogłoszeniami w lokalnej prasie i stacji radiowej oraz plakatową akcją informacyjną prowadzoną na terenie całego powiatu. Jednocześnie od kwietnia w czterech szkołach na terenie Iławy trwał konkurs na plakat o tematyce "Uczmy się i bawmy bezpiecznie", którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas imprezy.