Wydarzenia
 
Maksymalizuj
Minimalizuj

Wydarzenia inne

Wykaz
Opis

Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia 2022

   

 

7 kwietnia to ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

 

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie jako stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności.

 

Na nasze zdrowie w ponad 50% wpływa styl życia, jaki prowadzimy. Liczne badania, zarówno polskie jak i zagraniczne, dowodzą, że nasze deklaracje, dotyczącego tego, jak dbamy o zdrowie, nie przekładają się na rzeczywiste działania. Okazuje się, że szczególnie mężczyźni, pomimo dość dużej wiedzy teoretycznej na temat tego, jak dbać o zdrowie, w praktyce nie stosują się do zaleceń prozdrowotnych.

 

Dlatego z myślą o mężczyznach opracowano w Instytucie program edukacyjny pn. „Postaw na zdrowie”. Program jest przeznaczony dla mężczyzn w wieku aktywności zawodowej, wykonujących pracę umysłową, fizyczną oraz mieszaną. Jego celem jest zwiększenie wiedzy oraz świadomości dotyczącej tego, jak należy dbać o zdrowie, realizując zasady prozdrowotnego stylu życia. W programie uwzględniono m.in. zasady racjonalnego żywienia, porady dotyczące aktywności fizycznej, metod radzenia sobie ze stresem, a także skutki palenia i nadmiernego spożywania alkoholu.

 

Program „Postaw na zdrowie” realizować mogą w miejscu pracy specjaliści ds. bhp lub inne osoby zaangażowane w promocję zdrowia w miejscu pracy, korzystając ze specjalnych materiałów instruktażowych, a także broszury pt. „Postaw na zdrowie! Zacznij już dziś! Miniporadnik dla mężczyzn”.

 

O programie opowiada dr Katarzyna Hildt-Ciupińska z Zakładu Ergonomii CIOP-PIB:
https://youtu.be/p2_MBUjRW70


Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/ciop-postaw-na-zdrowie  

 

 

 

 

Inne ciekawe linki:

 

Postaw na zdrowie. Zacznij już od dziś! Miniporadnik dla mężczyzn.

Promocja zdrowia w miejscu pracy.

Poćwicz w pracy !
Badania lekarskie pracowników

Profilaktyka obciążeń mięśniowo-szkieletowych

Profilaktyka przewlekłej niewydolności żylnej nóg
Dieta w walce z infekcją

Depresja w pracy

Diabetyk w pracy

Zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia pracowników starszych

Praktyczne zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia pracowników zatrudnionych w budownictwie