Informacja o wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług telekomunikacyjnych
Zamawiający informuje, że w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, na świadczenie usług telekomunikacyjnych, dokonał czynności wyboru najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu zostało złożone sześć ofert.
Zamawiający dokonał oceny złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu. Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający kierował się kryterium oceny ofert:
Nr oferty
Firma (nazwa) lub nazwisko oraz adres wykonawcy
Streszczenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i oceny ofert
Liczba punktów w kryterium cena brutto
Liczba punktów w kryterium czas usunięcia awarii
Łączna liczba uzyskanych punktów
1
LoVo Telecom sp. z o.o.
ul. Ruchliwa 17
02-182 Warszawa
Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, oferta nie podlega odrzuceniu
68,51
5
73,51
2
DID sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa
58,48
10
68,48
3
Telestrada S.A.
ul. Murmańska 25
04-203 Warszawa
64,45
74,45
Enter T & T sp. z o.o.
Plac Andersa 7
61-894 Poznań
90
100
6
GLOBITEL sp. z o.o.
Oddział Warszawa
ul. Obrzeżna 5
02-691 Warszawa
64,76
74,76
Zamawiający informuje o odrzuceniu oferty firmy Netia S.A., na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp – oferta jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
W trakcie oceny złożonych ofert Zamawiający wezwał firmę Netia S.A., ul. Poleczki 13, 02-822 Warszawa do złożenia pełnomocnictwa do podpisania oferty. Wykonawca, w wyznaczonym terminie, nie złożył wymaganego pełnomocnictwa. Oferta oraz załączniki do oferty została podpisana przez osobę nieupoważnioną przez organ uprawniony do reprezentacji podmiotu.
Zgodnie z k.c. aby pełnomocnik mógł skutecznie reprezentować Wykonawcę ubiegającego się o udzielenie zamówienia musi legitymować się pełnomocnictwem do tej czynności. Z treści art. 99 § 1 k.c. bowiem wynika, iż jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. Natomiast zgodnie z treścią art. 78 § 1 k.c. dla zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarczającym jest złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli. Skoro, więc dla oferty jest wymagana forma szczególna, to składane pełnomocnictwo również powinno być udzielone w wymaganej dla oferty formie. Dlatego też pełnomocnictwo poza określoną treścią, a więc wymogiem złożenia oświadczenia woli, którego treścią jest upoważnienie określonego podmiotu do dokonania, w imieniu i ze skutkiem dla mocodawcy, określonej czynności prawnej, powinno zawierać własnoręczny podpis mocodawcy.
Pełnomocnictwo do podpisania oferty powinno być złożone w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie. Potwierdza to powszechnie przyjęta linia (wyrok SO w Warszawie z dnia 31 stycznia 2007r., wyrok SO w Krakowie z dnia 12 kwietnia 2007 r.), zgodnie z którą, wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni dołączyć do oferty oryginał pełnomocnictwa lub kopię poświadczoną notarialnie.
Brak załączonego do oferty pełnomocnictwa skutkuje odrzuceniem oferty z postępowania na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, jako oferty nieważnej na podstawie odrębnych przepisów.
Zamawiający informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę Enter T & T sp. z o.o., Plac Andersa 7, 61-894 Poznań, która uzyskała najwyższą liczbę punktów w kryterium oceny ofert.
Zamawiający informuje, iż Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp (Dział VI – Środki ochrony prawnej), przysługują środki ochrony prawnej.