Działalność Forum Liderów w 2018 r.

 

Działalność Forum Liderów w 2018 r.

 

  Uroczyste wręczenie nominacji dla nowych członków Forum Liderów oraz Kart Liderów Bezpiecznej Pracy

 

W tym roku Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy już po raz 20 wyróżnił firmy i instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka. Tegoroczna gala wręczenia prestiżowych Zielonych, Srebrnych i Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy odbyła się 6 listopada 2018 r. we Wrocławiu podczas XXI dorocznej Konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. 

Do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, które powstało już w 1998 r. przyjmowane są przedsiębiorstwa i organizacje, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom takich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka. Obecnie do Forum Liderów należy 146 przedsiębiorstw (głównie dużych), które mogą być stawiane za przykład w kwestiach związanych z kulturą bezpiecznej pracy.  

W gronie Liderów Bezpiecznej Pracy najwyższe uznanie należy się członkom wyróżnionym Złotymi Kartami Liderów Bezpiecznej Pracy. W tym roku Złote Karty otrzymali: Cemex Polska Sp. z o.o., FCA Poland S.A., Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., KGHM Miedź Polska S.A., Lumileds Poland S.A., Merrid Controls Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów, Synthos Dwory 7 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna oraz Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC w Zębcu S.A.

Podczas wrocławskiej gali Srebrne Karty Lidera Bezpiecznej Pracy odebrali: Anatex Sp. z o.o., Polskie LNG S.A., Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., RAFAKO S.A. oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A. Wśród laureatów Zielonych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy znaleźli się:  Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o.o., Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o., DELL Products Poland Sp. z o.o., Elbudbis Sp z o.o., Orlen Laboratorium S.A., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz Trakcja PRKiI S.A.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas uroczystości wręczono nie tylko Karty, ale również nominacje dla nowych członków Forum Liderów. Wśród nowych członków Forum Liderów znalazł się Flextronics International Poland Sp. z o.o., Iturri Poland Sp. z o.o., Orlen Upstream Sp. z o.o. oraz PGE Dystrybucja S.A.

 

Fot. Nominacja dla nowych członków Forum Liderów Bezpiecznej Pracy

 

Fot. Laureaci Zielonych Karty Liderów Bezpiecznej Pracy

 


Fot. Laureaci Srebrnych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy

 


Fot. Laureaci Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy

 

   XXI Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy

 

XXI Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pn. „Bezpieczeństwo pracy w XXI wieku. 20 lat Forum Liderów Bezpiecznej Pracy”, odbyła się w dniach 6-7 listopada 2018 r. w hotelu Mercure Centrum**** we Wrocławiu.

Konferencja  była organizowana w ramach działań na rzecz wpierania współpracy nauki i przemysłu prowadzącej do poprawy bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwach. Jej tegorocznym partnerem przemysłowym była firma 3M Wrocław Sp. z o.o., będąca członkiem od tego roku Forum Liderów.

 

- program konferencji (ściągnij     

 

Uzupełnieniem programu konferencji była wystawa najnowszych rozwiązań technicznych wspierających poprawę bezpieczeństwa i warunki pracy w przedsiębiorstwach.

 

 Jesienne posiedzenie Komisji Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy

 

Jesienne posiedzenie Komisji Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy odbyło się w pierwszej połowie września 2018 r.

Wypełnione Wnioski były przyjmowane do 24 sierpnia 2018 r.

 

Grono Liderów Bezpiecznej Pracy poszerzyło się o 7 nowych członków

W tym roku Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy już po raz 20 wyróżnił przedsiębiorstwa prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka.

W kwietniu br. grono Liderów Bezpiecznej Pracy poszerzyło się o 7 nowych członków, tj.

 • 3M Wrocław Sp. z o.o.,
 • Adient Seating Poland Sp.  z o.o. Oddział w Bieruniu,
 • Faurecia Automotive Polska S.A.,
 • International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o.,
 • Kimball Electronics Poland Sp. z. o.o.,
 • PGNiG TERMIKA S.A.
 • Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

Nominacje zostały wręczone w dniu 24 kwietnia 2018 r., w Poznaniu, podczas uroczystości otwarcia Targów SAWO 2018.

 

 

  Zapraszamy udziału do Forum Liderów

 

Jeszcze do 16 marca br. czekamy na Wnioski od przedsiębiorstw zainteresowanych przystąpieniem do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.  Do Forum Liderów zapraszamy przedsiębiorstwa i organizacje, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom takich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.

W tym roku nominacje dla nowych członków Forum Liderów będą wręczane podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 w Poznaniu (podczas uroczystości otwarcia Targów, 24 kwietnia 2018 r.).

Wnioski dla nowych członków Forum oraz formularz Deklaracji są dostępne na stronie: https://www.ciop.pl/CIOPPortalWAR/appmanager/ciop/pl?_nfpb=true&_pageLabel=P30002831335688236754&html_tresc_root_id=11193&html_tresc_id=30432&html_klucz=158&html_klucz_spis=

 

  Spotkanie Forum Liderów w Poznaniu

 

W ramach budowania partnerskich kontaktów pomiędzy członkami Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO w Poznaniu odbyło się spotkanie członków Forum Liderów  (24 kwietnia 2018 r.)

 

W programie spotkania m.in.:

 1. wykład motywacyjny pt. „Chcesz się dogadać z innymi – dogadaj się z sobą” – Krzysztof Paliwoda, trener interdyscyplinarny
 2. prezentacja założeń, materiałów informacyjnych i propozycji planu kampanii „Substancje niebezpieczne pod kontrolą” – Wioleta Klimaszewska, CIOP-PIB
 3. prezentacja nt. czynników rakotwórczych - dr K. Miranowicz – Dzierżawska, Zakład Zagrożeń Chemicznych i Pyłowych, CIOP-PIB
 4. dyskusja na temat aktualnych kierunków rozwoju tematyki bezpieczeństwa pracy w świetle zmian gospodarczych i rozwoju techniki.

Targi SAWO - jako współorganizator spotkania - zapewniają wszystkim członkom Forum Liderów, którzy wezmą udział w spotkaniu:

 • bezpłatne Karty VIP SAWO upoważniające do bezpłatnego wejścia (wielokrotnego) na teren targów SAWO wraz z możliwością wjazdu samochodem,
 • bezpłatne zaproszenia na wieczór branżowy, organizowany na terenie Targów (w Sali Ziemi) w dniu 24 kwietnia 2018 r. (wieczór branżowy to uroczysta kolacja dla przedstawicieli wystawców targów SAWO i SECUREX oraz zaproszonych gości).